^Na góre
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Prawo

Biznes i prawo gospodarcze

 • Rząd w obliczu kolejnej inwestycji. Powstanie Centralny Port w Gdańsku

  Planowane przez rząd wielkie lotnisko między Warszawą i Łodzią to niejedyna rozważana centralna inwestycja infrastrukturalna w Polsce.

 • Morawiecki: Coraz więcej twórczych projektów powstaje w Polsce

  Coraz więcej twórczych projektów powstaje w Polsce i krajach Europy Środkowej - powiedział w środę podczas Kongresu FutureTech wicepremier, minister rozwoju i finansów Materusz Morawiecki, który wyraził nadzieję, że Polska ma szansę stać się nową Doliną Krzemową.

 • Ponad pół miliona na podbój rynków zagranicznych

  Jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą? Działasz w Polsce Wschodniej? Możesz pozyskać dofinansowanie nawet do 550 000 zł na przygotowanie do wejścia na nowe rynki zagraniczne. Wsparcie otrzymasz na przygotowanie do wdrożenia nowego modelu biznesowego, który pozwoli Ci rozwinąć działalność na zagranicznych rynkach. Możesz pozyskać dofinansowanie na zakup licencji na oprogramowanie, które przygotuje Twoją firmę do wdrożenia nowego modelu biznesowego, a także udziału w misjach i targach gospodarczych.

 • Morawiecki: Polska jest zagłębiem fintechów
  Polscy przedsiębiorcy coraz skuteczniej przebijają się ze swoimi rozwiązaniami fintechowymi - powiedział w środę wicepremier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia Kongresu FutureTech w Warszawie.

Wiadomości

TVN24.pl - wiadomości z kraju

 • Marek Magierowski wiceministrem spraw zagranicznych
  Były rzecznik prezydenta Marek Magierowski został w środę powołany na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych. Jak dowiedział się tvn24.pl, formalnie pracę zaczyna 12 czerwca.
 • Wabią ludzi na tanie mieszkania. "Czuję się naciągnięta, oszukana"
  Jak można wykorzystać naiwność nowo przybyłych mieszkańców do Warszawy? Reporterzy "Uwagi!" TVN odkrywają kulisy wielkiego szwindlu, uprawianego przez pseudoagencję nieruchomości, która przez lata oferowała do wynajęcia mieszkania w niezwykle atrakcyjnych cenach.
 • Prezydent weźmie udział w spotkaniu przywódców państw NATO
  Prezydent Andrzej Duda w czwartek uda się na spotkanie przywódców państw NATO w Brukseli, którego tematem ma być walka z terroryzmem i zwiększanie wydatków na obronność. Prezydent spotka się między inymi z brytyjską premier Theresą May i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.
 • "W sprawie Igora Stachowiaka mataczono"
  Wiceminister Zieliński mając świadomość, że w komisariacie we Wrocławiu nielegalnie użyto paralizatora i dopuszczając tych policjantów do dalszej służby, popełnił wykroczenie dyscyplinarne, a być może nawet przestępstwo - mówił w "Kropce nad i" były wicepremier Roman Giertych. - Na miejscu opozycji złożyłbym zawiadomienie w tej sprawie - dodał.

Rada mieszkańców

Skład Rady Osiedla STRACONKA na lata 2015-2019
lpImię i Nazwisko Funkcja
1 Józefa WawakPrzewodnicząca Rady
2 Aleksander Maroszek Z-ca Przewodniczącej Rady
3 Sławomir Procner Sekretarz
4 Grzegorz Kurek Skarbnik
5 Urszula Kos Komisja Rewizyjna
6Krzysztof Jan Senecki Komisja Rewizyjna
7 Witold Andrzej Targosz Komisja Rewizyjna
8 Jakub Adamczyk 
9 Artur Jan Owczarek 
10 Krystyna Procner 
11 Jan Roszkowski 
12 Dorota Sieracka  
13Katarzyna Snaczke 
14Łukasz Wala 
15Tadeusz Zdanowicz 
Copyright © 2013. Portal Straconka Rights Reserved.