^Na góre
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Prawo

GP/BIZNES

 • MPiT: Polska gospodarka rozwija się dynamiczne
  Bardzo dobra koniunktura polskiej gospodarki w minionych latach przełożyła się na szybki wzrost poziomu PKB per capita w porównaniu ze średnią UE oraz z krajami regionu - oceniło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Dodało, że polska gospodarka rozwija się coraz dynamiczniej.
 • MF chce umożliwić KNF skuteczniejszy nadzór nad zagranicznymi ubezpieczycielami
  Komisja Nadzoru Finansowego będzie mogła skuteczniej nadzorować zakłady ubezpieczeń i reasekuracji z innych krajów UE działające w Polsce np. przez swoje oddziały - przewiduje projekt przygotowany przez Ministerstwo Finansów.
 • Oswajamy nieznane, czyli nie taka e-faktura straszna jak się wydaje
  Wraz z dniem 18 kwietnia upłynął termin implementacji Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2014/55/UE w sprawie fakturowania elektronicznego w zamówieniach publicznych we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Czy powinienem się przejmować? I, przede wszystkim, ile będzie mnie kosztować dopasowanie do nowych przepisów? – zastanawia się dziś zapewne wielu przedsiębiorców.
 • Samochód ubezpiecz korzystnie
  Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią ważną część całkowitych kosztów użytkowania samochodu. To jeden z tych elementów, o których nie należy zapominać, podejmując decyzję o zakupie zarówno auta prywatnego, jak i firmowego.

Wiadomości

TVN24.pl - wiadomości z kraju

 • Premier: odpowiedzialne państwo nie może dokładać do źle funkcjonującego systemu edukacji
  Zawieszenie strajku nie zawiesza naszych starań o lepszą szkołę, lepsze perspektywy dla uczniów i nauczycieli. Najlepszą metodą dojścia do dobrych rozwiązań jest kompromis - mówił premier Mateusz Morawiecki w piątek, otwierając na Stadionie Narodowym debatę o oświacie. W spotkaniu nie uczestniczą przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.
 • Numery list w eurowyborach rozlosowane
  Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list wyborczych komitetów, które zgłosiły listy kandydatów w więcej niż jednym okręgu wyborczym w związku z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.
 • Majówka w lesie? Sprawdź, co zrobić, żeby była bezpieczna
  Dwa polskie nadleśnictwa wprowadziły całkowity zakaz wstępu do lasów. Majówkowicze z okolic Łodzi i Sczecinka będą musieli zrezygnować z leśnych wycieczek. Pozostali powinni zachować szczególną ostrożność i przestrzegać zasad ustanowionych przez leśników.
 • Niespodziewana zmiana personalna w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego
  Wiceszef Służby Kontrwywiadu Wojskowego pułkownik Robert Mucha odchodzi na emeryturę po czternastu miesiącach pełnienia tego stanowiska. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, swą niespodziewaną decyzję Mucha tłumaczył "względami prywatnymi". Opozycja mówi o "pompowaniu kolegom emerytur".

Rada mieszkańców

Skład Rady Osiedla STRACONKA na lata 2015-2019
lpImię i Nazwisko Funkcja
1 Józefa WawakPrzewodnicząca Rady
2 Aleksander Maroszek Z-ca Przewodniczącej Rady
3 Sławomir Procner Sekretarz
4 Grzegorz Kurek Skarbnik
5 Urszula Kos Komisja Rewizyjna
6Krzysztof Jan Senecki Komisja Rewizyjna
7 Witold Andrzej Targosz Komisja Rewizyjna
8 Jakub Adamczyk 
9 Artur Jan Owczarek 
10 Krystyna Procner 
11 Jan Roszkowski 
12 Dorota Sieracka  
13Katarzyna Snaczke 
14Łukasz Wala 
15Tadeusz Zdanowicz 
Copyright © 2013. Portal Straconka Rights Reserved.